Již se stalo malou tradicí, že v zimních měsících přijíždí do naší školy studenti VOŠ a SPŠ Šumperk s vyučujícím a jedno dopoledne se věnují zájemcům z řad našich osmáků a deváťáků. Žákyně a žáci s nimi i sami nejprve postaví Lego roboty a pak je programují tak, aby byli schopni projet určenou dráhu v co nejkratším čase. V závěru akce se pak soutěží, které dvojici se to podařilo nejlépe. Letos zvítězili Daniel Běhálek a Matyáš Hejl a postupují tedy do dalšího kola soutěže. To proběhne po Novém roce na šumperské průmyslovce. Kluci budou soupeřit se zástupci ostatních škol šumperského okresu a mohou pro školu vyhrát velice zajímavé ceny. Na druhém místě se umístili Viktor Kolář a Adam Šmíd, což jsou náhradníci, kdyby se vítězové nemohli zúčastnit.

Jana Švábová